Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 92
W sumie: 10758

News

News zdjęcie id 811

Święto Czytelnika i Bibliotekarza w Sieroszewicach

15.05.2017

W dniach 8–15 maja 2017 roku obchodzony był XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście”. W tym czasie przypadł także Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

Z tej okazji w czwartek, 11 maja 2017 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach odbyło się podsumowanie Konkursu na Czytelnika Roku 2016. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski i zastępca wójta Ryszard Boduch. Konkurs pod hasłem ,,Oczytany małolat” adresowany jest do dzieci ze szkół podstawowych. Jury w składzie: Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach, Anna Urbaniak, bibliotekarka filii w Ołoboku, Janina Maciaszek, bibliotekarka filii w Strzyżewie i Barbara Biernat, bibliotekarka filii w Wielowsi po przeliczeniu liczby wypożyczonych książek wyłoniło Czytelników Roku 2016 we wszystkich bibliotekach gminy Sieroszewice. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród dzieci w wieku 6-9 lat najlepszymi czytelnikami okazali się: Karolina Jen i Jakub Kois z Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach, Michał Kasprzyk i Dorian Urban z biblioteki w Ołoboku, Wiktoria Banaś i Agata Przybylak z biblioteki w Strzyżewie, Natalia Agata i Jakub Dysma z biblioteki w Wielowsi. W grupie uczniów 10-13 lat najwięcej książek przeczytali: Zuzanna Kapałka i Paulina Kowalczyk z Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach, Adam Kasprzyk i Mikołaj Wojtysiak z biblioteki w Ołoboku, Zuzanna Dysma i Weronika Krawczyk z biblioteki w Strzyżewie, Dominik Agata i Kinga Kłokowska z biblioteki w Wielowsi. Zwycięzcom Konkursu „Oczytany małolat” gratulowali wójt Czesław Berkowski i zastępca wójta Ryszard Boduch, którzy wręczyli dyplomy i książki ufundowane przez bibliotekę.

Podczas piątkowej uroczystości wójt gminy Sieroszewice złożył życzenia pracownikom książnicy i przekazał kwiaty na ręce dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach Marii Marciniak. – Myślę, że panie bibliotekarki cieszą się z każdego czytelnika, a szczególnie najmłodszych czytelników, którzy odwiedzają bibliotekę. Nasza biblioteka oprócz podstawowego zadania, jakim jest wypożyczanie książek prowadzi szeroką działalność organizując koncerty, konkursy i spotkania autorskie. Poza tym biblioteka jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Pawła Brylińskiego. Chcę podkreślić, że to co robi Pani Dyrektor i Panie zatrudnione w bibliotece zasługuje na szczególne uznanie i za to chciałem podziękować – powiedział Czesław Berkowski, który przekazał także list od dyrektor Heleny Bednarskiej z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. – „Kto umie czytać, posiadł Klucz do Wielkich Czynów” stwierdził Aldous Huxley. Zgodnie z tym stwierdzeniem bibliotekarz spełnia wielką rolę w kształtowaniu nowego, lepszego społeczeństwa. Pomaga bowiem w znajdowaniu wartościowych źródeł informacji – czytamy w liście.

Spotkanie było okazją do złożenia gratulacji bibliotekarce Annie Urbaniak z filii bibliotecznej w Ołoboku z 46-letnim stażem pracy, która dzień wcześniej została uhonorowana medalem Medalem „Pro Libris” przyznanym przez Radę Programową Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim.

Więcej zdjęć i film z uroczystości można zobaczyć na stronie internetowej biblioteki: www.biblioteka-sieroszewice.pl.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.