Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 92
W sumie: 10758

News

News zdjęcie id 809

Nagrody dla bibliotekarzy i czytelników z gminy Sieroszewice

11.05.2017

W środę, 10 maja 2017 roku, w Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się dwunasta edycja powiatowego konkursu „Czytelnik Roku 2016”. Uroczystość rozpoczęła się tematem z „Małego Księcia”. Czytelników i bibliotekarzy powitał Włodzimierz Grabowski, dyrektor Publicznej Biblioteki im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas spotkania przyznano wyróżnienia dla pracowników bibliotek. Medalem „Pro Libris” uhonorowano Annę Urbaniak, bibliotekarkę filii bibliotecznej w Ołoboku, która od 46 lat promuje czytelnictwo w Ołoboku i okolicy poprzez organizowanie różnorodnych konkursów i spotkań autorskich. Ponadto pani Anna jest twórcą regionalnego centrum informacji o swojej miejscowości, gminie i regionie poprzez archiwizację dokumentów życia społecznego, wyciągów prasowych i folderów informacyjnych. Bibliotekarka miała także wkład w tworzenie książki „Oblicza Ołoboku” i współpracę z jej autorem ks. Marianem Liberą. Medal został przyznany przez Radę Programową Biblioteki Publicznej. Pani Annie gratulowała dr Małgorzata Juda-Mieloch, przewodnicząca Rady. Z kolei podziękowanie za osiągnięcia i działania podejmowane na rzecz rozwoju czytelnictwa w 2016 roku na terenie powiatu ostrowskiego otrzymała Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach.

W czasie uroczystości docenieni zostali najaktywniejsi czytelnicy bibliotek z powiatu ostrowskiego. Z gminy Sieroszewice dyplomy, książki i medale otrzymały: Bogumiła Wnuk, czytelniczka Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach, Teresa Urbaniak, czytelniczka filii w Ołoboku, Maria Szymańska, czytelniczka filii w Wielowsi i Lucyna Krawczyk, czytelniczka filii w Strzyżewie. Czytelnikom gratulowali: wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego Ewa Matecka, przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Andrzej Leraczyk i dyrektor ostrowskiej książnicy Włodzimierz Grabowski. W spotkaniu uczestniczyły: Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach, Anna Urbaniak, bibliotekarka filii w Ołoboku i Barbara Biernat, bibliotekarka filii w Wielowsi, a także wyróżnione czytelniczki. Spotkanie uprzyjemnił recital znanej aktorki Olgi Bończyk, która oprócz własnych kompozycji zaśpiewała stare przeboje.

Ostrowskie Święto Dnia Bibliotekarza i Bibliotek odbyło się w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek obchodzonego 8-15 maja 2017 roku. Organizatorem spotkania była Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Więcej zdjęć z uroczystości można zobaczyć na stronie internetowej biblioteki www.biblioteka-sieroszewice.pl.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.