Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 92
W sumie: 10758

News

News zdjęcie id 807

Dzień Strażaka w Sieroszewicach

10.05.2017

W sobotę, 6 maja 2017 roku, w Sieroszewicach odbył się Dzień Strażaka połączony z przekazaniem jednostce OSP nowego sztandaru. Uroczystość rozpoczęła Msza św. polowa w intencji zmarłych i żyjących strażaków z Sieroszewic celebrowana przez ks. kanonika Damiana Hołosia, proboszcza parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Latowicach, ks. Pawła Guździoła, proboszcza parafii św. Marka Ewangelisty w Rososzycy i ks. Piotra Kuświka, proboszcza parafii św. Wawrzyńca w Wielowsi, a zarazem powiatowego kapelana strażaków. W kazaniu ks. kanonik Damian Hołoś podkreślał, że strażacy muszą walczyć ze złem, które niszczy człowieka, a mianowicie z ogniem, pożarami, wypadkami, katastrofami. – Cieszę się, że ta jednostka Straży Pożarnej, która za cel swojego zadania postawiła sobie walkę ze złem wie o tym, że bez Boga zła się nie pokona i dlatego trzeba szukać pomocy u Dobrego Pasterza – mówił kaznodzieja.

Podczas Mszy św. ks. kanonik Damian Hołoś poświęcił nowy sztandar jednostki OSP Sieroszewice, który został ufundowany przez społeczeństwo wsi Sieroszewice i Urząd Gminy. Zastępca wójta gminy Sieroszewice Ryszard Boduch przekazał sztandar prezesowi jednostki Tadeuszowi Łapińskiemu, a ten wręczył go strażakom z Sieroszewic. – Dziś zapisana zostaje jedna z kolejnych kart historii ochotniczego pożarnictwa. Dotychczasowy sztandar, który nadany był w 1958 roku i służył wiernie przez 58 lat zajmie honorowe miejsce w Izbie Tradycji OSP w Sieroszewicach. Sztandar brał udział we wszystkich uroczystościach strażackich, państwowych i kościelnych. Dzisiaj jego wierna służba dobiegła końca. Jego miejsce zajmie nowy sztandar, który będzie służył przez następne dziesiątki lat straży i naszemu społeczeństwu – powiedział Tadeusz Łapiński.

W uroczystości uczestniczyli m.in. zastępca wójta gminy Sieroszewice Ryszard Boduch, przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Paweł Siwak, radny powiatowy Arkadiusz Wojtczak, prezes Oddziału Zarządu Gminnego OSP RP w Sieroszewicach Tomasz Woźniak, komendant Oddziału Zarządu Gminnego OSP RP w Sieroszewicach Mieczysław Maciuszczak, kierownik Posterunku Policji w Sieroszewicach Jerzy Pietrzak, Zasłużeni dla Gminy Sieroszewice, dyrektorzy jednostek organizacyjnych z terenu gminy Sieroszewice, dyrektorzy szkół, strażacy i mieszkańcy Sieroszewic.

 Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.