Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 92
W sumie: 10758

News

News zdjęcie id 802

Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

08.05.2017

Szkoła Podstawowa w Strzyżewie jest jedną z 2200 szkół podstawowych w Polsce i jedyną w gminie Sieroszewice, która przystąpiła do Projektu „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa”. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach zadania publicznego "Poprawa kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia".

Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Dlatego zdecydowaliśmy się na udział w  wymienionym projekcie. Ma on do zaoferowanie szereg działań. Jednym z nich jest „Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego”. Miał on miejsce w naszej szkole w dniu 4 maja.

Było to wydarzenie edukacyjno-informacyjne przeprowadzone przez Edukatora w formie warsztatów z uczniami oraz spotkania z nauczycielami. Kolejnym etapem będzie w najbliższej przyszłości specjalne spotkanie z rodzicami.

                                                        Koordynator projektu:

                                                        Beata Dachowska

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.