Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 80
W sumie: 5296

News

News zdjęcie id 547

"PyraCup" w Psarach

26.09.2016

W czwartek 22 września 2016 roku na terenie DPS Psary odbył się drugi  mini turniej piłki nożnej „PyraCup", który był organizowany przez stowarzyszenie im. „Lady Ryder". Turniej był współfinansowany przez Gminę Sieroszewice oraz Powiat Ostrowski.

W zawodach wzięło udział 6 drużyn : DPS Psary, DPS Skęczniew, DPS Pleszew, WTZ " Tęcza " Ostrów Wlkp, Gimnazjum Sieroszewice, ŚDS Skalmierzyce. Mecze były rozgrywane w systemie grupowym , gdzie zwycięzcy grup walczyli o wygraną w całym turnieju.

Celem turnieju było krzewienie ducha sportowej walki, samorealizacji osób niepełnosprawnych oraz integracja uczestników turnieju. Dzięki takim inicjatywom sport  może być postrzegany jako doskonała forma terapii, która przyczynia się do rozwoju sprawności fizycznej,uczy wytrwałości, pozwala radzić sobie z trudnymi sytuacjami oraz  uczy współpracy w zespole.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali:  pani Prezes Stowarzyszenia  Justyna Małkowska. Skład sędziowski zasilił nauczyciel W-F z Gimnazjum w Sieroszewicach pan Marcin Szymczak. W przerwie rozgrywek  uczestnicy zostali poczęstowani żurkiem, ciastem i kawą. Pierwsze miejsce w Turnieju zajęli piłkarze z Gimnazjum w Sieroszewicach, drugie  DPS Psary, trzecie  DPS Skęczniew, na czwartym miejscu znalazł się ŚDS Skalmierzyce, piąte miejsce zdobył zespół z DPS Pleszew, a szóste WTZ "Tęcza" Ostrów Wielkopolski. Puchary, nagrody oraz pamiątkowe medale wręczyła Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Psarach  pani Milena Przybylska i Prezes Stowarzyszenia Justyna Małkowska. Turniej Pyra Cup kończy lato i wita jesień więc na zakończenie rozgrywek, przy wspólnym ognisku, uczestnicy turnieju i kibice zostali poczęstowani zgodnie z tradycją – poznańskimi  pyrami z gziką.

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.