Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1376
W sumie: 1376

News

News zdjęcie id 301

Nabór wniosków dla rolników

29.01.2016

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu informuje, że w okresie od 10 lutego do 10 marca 2016 r. oddziały regionalne ARiMR będą prowadziły nabór wniosków o przyznanie pomocy na działania typu „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach OSN” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” PROW 2014-2020.

Z pomocy mogą skorzystać rolnicy z Obszarów Szczególnie Narażonych (OSN) wyznaczonych po raz pierwszy w 2012 roku.
Wsparcie będzie przyznawane na realizację inwestycji związanych z dostosowaniem gospodarstwa do wymagań określonych w Programie działań wprowadzonym na OSN, dotyczących warunków przechowywania:
• nawozów naturalnych wyprodukowanych w gospodarstwie, lub
• pasz soczystych, przy czym pomoc na inwestycje związane z zapewnieniem właściwych warunków przechowywania pasz soczystych, może być przyznana wyłącznie młodemu rolnikowi.
Dodatkowo będzie można otrzymać dofinansowanie na doposażenie gospodarstwa w urządzenia do aplikowania nawozów naturalnych.
 
Szczegółowe informacje dotyczące naboru oraz informacje zawierające wykaz obrębów, na których przysługuje płatność, dostępne są na stronie ARiMR.

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/arimr-uruchamia-pomoc-dla-rolnikow-na-inwestycje-w-gospodarstwach-polozonych-na-obszarach-osn.html

Na terenie gminy Sierozsewice zostały wytyczone w 2012 roku obszary wody wrażliwe i OSN przez Dyrektora RGZW w Poznaniu:

http://edziennik.poznan.uw.gov.pl/WDU_P/2012/3143/akt.pdf

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.