Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 80
W sumie: 5296

News

News zdjęcie id 2020

SPOTKANIE WIGILIJNE W KLUBIE SENIORA W ROSOSZYCY

23.12.2019

22 grudnia odbyło się w Klubie Seniora w Rososzycy spotkanie opłatkowe, które 77 członkom Klubu dostarczyło wiele doznań duchowych.

W tym uroczystym wieczorze o charakterze wigilijnym wzięli udział: Wójt naszej Gminy - Anatol Piaskowski z małżonką, zastępca Wójta - Pan Bartosz Kubica oraz honorowy członek Klubu Seniora, jednocześnie sołtys i radny Gminy Sieroszewice Andrzej Chwiłkowski z małżonką.

Po nawiązaniu do wigilijnej tradycji przeczytano ewangelię wg św. Mateusza o narodzeniu Pana Jezusa, pomodlono się za żywych i zmarłych członków stowarzyszenia, za pojednanie i pokój dla świata. W części artystycznej wysłuchano wierszy o tematyce Bożonarodzeniowej, kolęd i pastorałek. Wystąpiła młodzież ze Scholi Parafialnej „ Piórko Anioła”, którą prowadzi Pani Katarzyna Sawicka oraz chór „Seniority” prowadzony przez Pana Wiesława Kamzola. Dwa z wierszy recytowanych przez seniorki napisał członek klubu, poeta Pan Piotr Fałczyński.  Po wspólnym śpiewaniu kolęd i złożeniu życzeń przez Pana Wójta podzielono się opłatkiem i spożyto skromną wigilijną kolację.

„Byłem na kilku spotkaniach przed wigilijnych ale to wasze ma bardziej duchowy charakter. Apeluję do Was, seniorów byście kontynuowali  i przekazywali te piękne polskie tradycje i obyczaje młodemu pokoleniu” – powiedział Pan Wójt dziękując jednocześnie za zaproszenie na spotkanie.

Jerzy Kowalski

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.