Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 146
W sumie: 5362

News

News zdjęcie id 1940

WYSTAWA Z OKAZJI 100-LECIA POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

08.11.2019

5 listopada 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury młodzież oraz mieszkańcy mieli okazje posłuchać wykładu Dyrektora Archiwum Państwowego w Poznaniu Pana Henryka Krystka.

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego, Archiwum Państwowe w Poznaniu wspólnie z Muzeum Narodowym w Poznaniu wystąpiło o wpisanie Dokumentów Powstania Wielkopolskiego na Listę Krajową Programu UNESCO Pamięć Świata. Powyższe wydarzenie było bardzo dobrym powodem zorganizowania w holu Sejmu RP, pod honorowym patronatem Marszałka Sejmu RP, okolicznościowej wystawy, na której zostały zaprezentowane w ciekawej i interesującej formule, między innymi wybrane rozkazy dzienne Dowództwa Głównego Polskich Sił Zbrojnych w byłym zaborze pruskim oraz wybrane fotografie z albumu Kazimierza Gregera.

Dzięki przychylności i otwartości Wójta Gminy Sieroszewice Anatola Piaskowskiego  od 5 listopada 2019 r. wystawę tę można oglądać i podziwiać na terenie Gminy Sieroszewice, w Gminnym Ośrodku Kultury.

 Opracowała: Marzena Sztukowska

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.