Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 524
W sumie: 9228

News

News zdjęcie id 173

Ślubowanie uczniów w Szkole Podstawowej w Zamościu

20.10.2015

Pierwszoklasiści  ze Szkoły Podstawowej w Zamościu już są pełnoprawnymi uczniami. 14 października, w Dniu Edukacji Narodowej, odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień dla uczniów klasy pierwszej i ich rodziców. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: pani sekretarz gminy Sieroszewice Mirosława Busza, radny gminy Sieroszewice Mirosław Szmaj, sołtysi  wsi Piotr Libudzic, Lech Warga, Jan Szmaj oraz przedstawiciel Rady Rodziców Julita Zatylna.

         Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni Beaty Grygowskiej przygotowały część artystyczną, która najbardziej zachwyciła rodziców.

Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie. Uczniowie złożyli przysięgę na flagę narodową. Obiecali uczyć się pilnie, być grzecznymi, szanować dobre imię szkoły, być dobrym Polakiem. Pani dyrektor dokonała aktu pasowana symbolicznym ołówkiem i wręczyła pierwszoklasistom dyplomy. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego powitali młodszych kolegów ciepło i serdecznie oraz obiecali im pomoc w pokonywaniu trudności w codziennych uczniowskim życiu. Złożyli im życzenia oraz wręczyli upominki. W tym dniu uczniowie nie zapomnieli o swoich nauczycielach, złożyli im życzenia i podziękowali za ich pracę.

Po uroczystości uczniowie otrzymali od rodziców rożki obfitości słodkościami i udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.