Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2
W sumie: 10668

News

News zdjęcie id 1109

XV Jubileuszowy Turniej Piłkarski w Czechach

19.01.2018

W dniach 5-6 stycznia 2018 roku zawodnicy Klubu GKS ISKRA - PROSNA Sieroszewice prowadzeni przez trenerów Jacka Płomińskiego i Dariusza Płóciennika gościli na XV Jubileuszowym Turnieju Piłkarskim w Czechach w miejscowości Jaromerice.  Gmina ta jest zaprzyjaźniona z Gminą Sieroszewice. Organizatorem turnieju był miejscowy klub TJ Jaromerice. Był to pierwszy zagraniczny wyjazd tej kategorii wiekowej na zawody i możliwość rywalizacji sportowej z rówieśnikami z innego kraju. W turnieju udział wzięło 8 zespołów podzielonych na dwie grupy po 4. Mecze były rozgrywane w czasie 2 x 10 min.

Już pierwsze mecze pokazały, że ISKRA będzie walczyć o czołowe miejsce. Fazę grupową nasz zespół przeszedł jak  "burza" wygrywając zdecydowanie wszystkie mecze. W półfinale ISKRA spotkała się z drugim zespołem grupy B Moravska Trebova, bardzo dobra gra przyniosła efekt w postaci zwycięstwa 9:1 i zapewniła awans do finału turnieju. Finałowym rywalem okazał się mający dobrze prowadzoną szkółkę piłkarską zespół  TJ Svitavy. Ten mecz pokazał, że na naszą drużynę nie ma mocnych. Po bardzo ładnej grze ISKRA zwyciężyła 7:1 i zdobyła zasłużenie Puchar Wójta Jaromeric. Cieszy wynik, ale także gra którą bardzo doceniali nasi południowi sąsiedzi. W meczu o 3 miejsce gospodarze turnieju TJ Jaromerice pokonali drużynę Moravska Trebova 3:1.

Zawodnicy ISKRY otrzymali również indywidualne wyróznienia:

Najlepszym Strzelcem został Konrad Kędzia

Najlepszym Zawodnikiem Turnieju wybrany został Maciej Rasiak.

Puchary, dyplomy i statuetki wręczyli Pani Wójt Iveta Glocova i Pan Prezes kilku stowarzyszeń w klubie TJ Jaromerice Vitezslav Antośovsky;

Drużynę ISKRY reprezentowali: Borys Matysiak, Maksymilian Młynarczyk, Konrad Kędzia, Maciej Rasiak, Miłosz Betka, Adam Korczak, Oskar Wyrwiński, Mateusz Glapiak, Adrian Krawczyk, Piotr Kwiasowski, Filip Urbaniak.

 

Tabela końcowa turnieju:

1. GKS ISKRA - PROSNA Sieroszewice

2. TJ Svitavy

3. TJ Jaromerice

4. Moravska Trebova

5. Jesenec- Dzbel

6. Brezova nad Svitavou

7. Konice

8. TJ Mala Hana Kninice

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.