Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 524
W sumie: 9228

News

News zdjęcie id 1069

I Wielkopolski Zlot Mediatorów Rówieśniczych w Szkole Podstawowej w Wielowsi

13.12.2017

W dniach 1 – 3 grudnia 2017r. gościliśmy w Naszej Szkole mediatorów rówieśniczych ze szkół, w których pracuje się metodą rozwiązywania sporów, jaką jest mediacja rówieśnicza. Przyjechali do nas uczniowie wraz z opiekunami z następujących szkół: SP nr w Kaliszu, SP w Kłodawie, SP nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim, SP w Nochowie, SP w Pniewach,  SP w Słowikowie, grupa mediatorów z Gdańska. Honory gospodarzy pełnili   mediatorzy Naszej Szkoły. Razem spotkało się  62 mediatorów rówieśniczych. Program zlotu był bardzo urozmaicony oraz napięty. Wszystko zaczęło się w piątek, około godz. 18, po przyjeździe gości. Wówczas dzieci i młodzież zaprezentowali w artystyczny sposób swoją grupę. Po kolacji rozpoczęły się rozgrywki sportowe i dla chętnych przygotowano gry planszowe.

W sobotę mediatorzy uczestniczyli w zabawach integracyjnych, w zaprezentowanym przez nich pokazie mody, w grze terenowej po szkole. Spotkanie stało się także okazją do wymiany doświadczeń mediatorów oraz do zajęć  przypominających,  uzupełniających i utrwalających  wiedzę  z zakresu mediacji, które przeprowadziły Pani Jolanta Kucharzak, radca prawny oraz Pani Katarzyna Stryjek, pedagog i mediator, członek Polskiego Centrum Mediacji. Wieczorem odbył się bal mediatorów, zainagurowany przyjściem Mikołaja, który rozdawał dzieciom upominki.

W niedzielę po śniadaniu przyszedł czas na pakowanie się, posprzątanie oraz długie pożegnania.

Cel, który postawili sobie organizatorzy spotkania, został osiągnięty. Przede wszystkim zależało inicjatorom zlotu na uhonorowaniu mediatorów, wymianie doświadczeń uczniów oraz ich opiekunów i na zawarciu więzi pomiędzy uczestnikami.

W czasie zlotu mediatorzy znajdowali się pod czujnym okiem następujących opiekunów: Danuty Bartosik, Anny Berkowskiej, Joanny Fronczak, Moniki Kubiak, Dariusza Majewskiego, Bożeny Małeckiej, Grzegorza Matkowskiego,  Beaty Michalak, Barbary Molik, Ewy Ozdowskiej - Bartczak, Renata Nowackiej – Ziętek, Magdaleny  Pęczkowskiej, i Mirosławy Piaskowskiej.

Organizacji zlotu podjęły się Mirosława Kmiecik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wielowsi oraz Katarzyna Telega, pedagog i mediator. W roli gospodarzy i współorganizatorów wystąpili następujący uczniowie i absolwenci: Zuzanna Gawron, Patrycja Gąsiorek, Sebastian Gilicki, Agata Gmerek, Mateusz Dąbrowski, Laura Derdas, Martyna Kamzol, Piotr Kmiecik, Kinga Lemiesz, Maja Łukawska, Oliwier Matys,  Patrycja Mączka, Sebastian Nycek, Marta Piaskowska, Mateusz Piaskowski, Wiktoria Szymendera, Anna Skrzypek, Zuzanna Tomczak, Jakub Urbaniak, Karol Zaleśny.

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.