Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 92
W sumie: 10758

News

News zdjęcie id 1052

Podsumowanie XVIII edycji Konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”.

28.11.2017

W czwartek, 23 listopada 2017 roku w Poznaniu odbyło się podsumowanie XVIII edycji Konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”, zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. W konkursie tym wzięła udział Szkoła Podstawowa w Rososzycy, która została laureatem za projekt Zimne wody – skarb natury i urody, zgłoszony w kategorii działań proekologicznych i otrzymała jedną z najwyższych nagród finansowych w swojej kategorii - 10 000 złotych. Nagrodę odebrała dyrektor Szkoły Podstawowej w Rososzycy Elżbieta Chmura oraz zastępca wójta pan Ryszard Boduch. Nagrody wręczała pani Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Od samego początku istnienia konkursu jego celem jest pobudzenie, wyszukiwanie i promowanie inicjatyw lokalnych, które mogą powodować wzmocnienie konkurencyjności i atrakcyjności województwa wielkopolskiego oraz promowanie działań przyczyniających się do popularyzowania i realizacji idei „Małej ojczyzny” bliskiej swoim obywatelom. Konkurs ma wpływać na poprawę wizerunku regionu poprzez promocję dobrych przykładów inicjatyw cennych dla lokalnych społeczności.

Co roku zainteresowanie konkursem i konkurencja wśród gmin i instytucji z całego województwa jest coraz większa, dlatego otrzymana nagroda stanowi dla nas wyjątkowe wyróżnienie i motywację do dalszego działania.

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.