Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 92
W sumie: 10758

News

News zdjęcie id 1050

Dzień Pracownika Socjalnego w Sieroszewicach

22.11.2017

21 listopada przypada Dzień Pracownika Socjalnego. Święto obchodzone jest w Polsce na mocy zapisu ustawy o pomocy społecznej z dnia 29 listopada 1990 roku. Święto jest okazją do promocji pracowników socjalnych, a także palcówek niosących pomoc potrzebującym.

Z tej okazji we wtorek, 21 listopada 2017 roku, w sali Urzędu Gminy w Sieroszewicach z pracownikami socjalnymi spotkali się: wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski, zastępca wójta Ryszard Boduch, sekretarz Mirosława Busza i skarbnik Teresa Grzeszczyk. Kwiaty na ręce kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Emilii Szyszki przekazał wójt Czesław Berkowski, który podziękował za trudną pracę na rzecz społeczeństwa lokalnego. – Praca w opiece społecznej nie należy do łatwych. Głównie polega na tym, aby spotykać się z problemami, a nawet dramatami ludzkimi i trzeba temu zaradzić. Ten rok był dla nas wyjątkowo trudny, bo mieliśmy wichury i pożar. Interwencja pracowników była niezbędna w tych okolicznościach. Chciałbym podziękować za tę pracę. Jestem zadowolony z pracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, bo zawsze kiedy potrzeba to jesteście na posterunku – mówił wójt gminy Sieroszewice. W czasie spotkania pani Emilia podziękowała pracownikom za ich zaangażowanie, życzliwość i życzyła dalszych sukcesów zawodowych w życiu osobistym.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sieroszewicach utworzono 1 maja 1990 roku. Na początku w placówce pracowały 4 osoby. Obecnie w ośrodku zatrudnionych jest 13 osób: kierownik, księgowa, 4 pracowników socjalnych, 3 pracowników obsługujących świadczenia rodzinne i wychowawcze, 1 asystent rodzinny i 3 opiekunki środowiskowe. Ośrodek oprócz przydzielonych mu zadań, prowadzi różne projekty pozyskując na nie środki finansowe z Unii Europejskiej. Przez sześć lat realizowany był projekt „Wspólni Aktywni” ułatwiający aktywizację zawodową, w którym uczestniczyło 65 osób.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.